CAWO A/S

Vi er en traditionsrig tømrer-, snedker- og blikkenslager virksomhed beliggende i Hejsager, øst for Haderslev, stiftet i 1976 af Eigil Wolf – i 2010 fusionerede Eigil Wolf & Søn Snedker- & Tømrerforretning med John Carstensen Snedker- og Tømrerfirma.
Ved denne lejlighed kom det nye navn CAWO til – som er en sammentrækning af Carstensen og Wolf.

Selv om navnet er ændret, er kvaliteten og servicen den samme, som vi har bestræbt os på at yde for vore kunder gennem alle årene. Vi har taget det bedste fra begge firmaer,
så vi nu står endnu stærkere til dit næste byggeprojekt.

Sammenlægningen er sket for at klare de stadigt stigende krav til både økonomi, metoder og kompetencer, og der er ingen tvivl om, at fusionen giver CAWO A/S mulighed for at udvikle sig til en af områdets førende byggevirksomheden.

Vi er i dag et firma med ca. 60 medarbejdere, for hvem service og kvalitet er ufravigelige nøglebegreber. Kunden skal være i centrum i hele vores organisation.

For vores medarbejdere har sammenlægningen betydet, at de nu har mulighed, for at arbejde mere inden for hver deres respektive interesseområder, og hermed kunne dygtiggøre sig til helt specifikke opgaver. Det har for vores kunder betydet, at de oplever mere kompetente folk til opgaven.

Vi har udelukkende erfarne og kvalitetsbevidste tømrer, snedkere og blikkenslagere ansat, og vi garanterer for en høj kvalitet i alle vores løsninger. Vi kan tilbyde en lang række forskellige opgaver indenfor tømrer-, snedker- og blikkenslagerarbejde og vi udfører også gerne projekter i fag-, hoved- eller totalentrepriser.

Selvom vi er blevet større – er ingen opgaver for små!

 

Du er mere end velkommen til at kontakte os, for at høre mere om,
hvad vi kan tilbyde dig
af professionelt snedker- og tømrerarbejde!

Vi glæder os til at høre fra dig!

7457 1330

Kontaktpersoner hos CAWO

Lars

Lars Wolf 
Snedkermester

4090 2981
lars@cawobyg.dk

John_C

John Carstensen
Tømrermester

4090 2989
john@cawobyg.dk

Peter

Peter Juhl
Tømrermester

4031 7785
peter@cawobyg.dk

Torben

Torben Bøgskov Jøhnk
Tømrermester

3066 6050
torben@cawobyg.dk

Billede-mangler

Steffan Skipper
Bygningskonstruktør

4090 1065
steffan@cawobyg.dk

Morten

Morten Seeberg
Byggeleder

4090 2985
morten@cawobyg.dk

John_N

John Aadal Nielsen
Blikkenslager

4090 2987
jn@cawobyg.dk

Birthe

Birthe Wolf
Bogholder

7457 1330
birthe@cawobyg.dk

Dorthe

Dorte Carstensen
Kontorassistent

7457 1330 
dorte@cawobyg.dk

Mette

Mette Trapp
Kontorassistent

7457 1330
mette@cawobyg.dk